PE-0603CD331KTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0603CD331KTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 330NH 150MA 2.3 OHM
TypeDescription
Series0603CD
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance330 nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)150 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3Ohm Max
Q @ Freq22 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 MHz
Size / Dimension0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)