PA4307.223NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4307.223NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 22UH 2A 345 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4307.XXXNL
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)345mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)