PA4345.681NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4345.681NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 680NH 10A 12.4 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4345.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance680 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)10 A
Current - Saturation (Isat)12.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12.4mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)