PA4310.333NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4310.333NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 33UH 6.5A 109 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4310.XXXNL
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance33 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.5 A
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)109mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)