PA4546.221NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4546.221NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 220NH 8.5A 8 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4546.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance220 nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8.5 A
Current - Saturation (Isat)20A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)