PA4342.562ANLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4342.562ANLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 5.6UH 7.2A 22.8 MOHM
TypeDescription
SeriesPA4342.XXXANLT
PackageTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance5.6 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7.2 A
Current - Saturation (Isat)11.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)22.8mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)