PA4548.152NLT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PA4548.152NLT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 1.5UH 7.5A 20 MOHM SMD
TypeDescription
SeriesPA4548.XXXNLT
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - Core-
Inductance1.5 µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7.5 A
Current - Saturation (Isat)13.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)20mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100 kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)