1210J1K50150JCT - Syfer
Manufacturer Part Number:1210J1K50150JCT
Manufacturer:Syfer
Part of Description:CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1210
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance15 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0 (1B)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)