1206Y0256P80CCT - Syfer
Manufacturer Part Number:1206Y0256P80CCT
Manufacturer:Syfer
Part of Description:CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 1206
TypeDescription
SeriesFlexiCap™
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance6.8 pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0 (1B)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesSoft Termination
Ratings-
ApplicationsBoardflex Sensitive
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)