1808J0160332JDT - Syfer
Manufacturer Part Number:1808J0160332JDT
Manufacturer:Syfer
Part of Description:CAP CER 3300PF 16V X7R 1808
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance3300 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Temperature
Ratings-
ApplicationsHigh Reliability
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)