GMC21CG3R9D100NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG3R9D100NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 3.9PF .5PF 100V
Part StatusActive
Capacitance3.9 pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)