GMC04CG7R5J25NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC04CG7R5J25NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0402
Part StatusActive
Capacitance7.5 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)