GMC21CG180G200NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG180G200NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 18PF 2% 200V
Part StatusActive
Capacitance18 pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)