GMC21CG7R5C50NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG7R5C50NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 7.5PF .25PF 50V
Part StatusActive
Capacitance7.5 pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)