GMC02CG220J50NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC02CG220J50NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0201
Part StatusActive
Capacitance22 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)