GMC21X7R331M50NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X7R331M50NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X7R 330PF 20% 50V
Part StatusActive
Capacitance330 pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)