GMC21X7R104J50NTD - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X7R104J50NTD
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X7R .1UF 5% 50V
Part StatusActive
Capacitance0.1 µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)