GMC21CG681G50NTD - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG681G50NTD
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 680PF 2% 50V
Part StatusActive
Capacitance680 pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)