GMC10X5R226M4R0NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC10X5R226M4R0NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Part StatusActive
Capacitance22 µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX5R
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Lead Style-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 135168
Minimum: 1
Related CAL-CHIP ELECTRONICS INC. Components
885012208037 Würth Elektronik Midcom
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1206...