GMC21CG330G100NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG330G100NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 33PF 2% 100V
Part StatusActive
Capacitance33 pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)