GMC10CG5R1C25NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC10CG5R1C25NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP CER 5.1PF 25V C0G/NP0 0603
Part StatusActive
Capacitance5.1 pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)