GMC21X7R334K25NTD - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X7R334K25NTD
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X7R .33UF 10% 25V
Part StatusActive
Capacitance0.33 µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)