GMC21X7R221K100NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X7R221K100NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X7R 220PF 10% 100V
Part StatusActive
Capacitance220 pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)