GMC21X5R684K16NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X5R684K16NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X5R .68UF 10% 16V
Part StatusActive
Capacitance0.68 µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)