GMC21X7R681K200NT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21X7R681K200NT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 X7R 680PF 10% 200V
Part StatusActive
Capacitance680 pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)