GMC21CG241J100NTD - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG241J100NTD
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 240PF 5% 100V
Part StatusActive
Capacitance240 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)