ANT-2.4-CW-RCTA-RP - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-2.4-CW-RCTA-RP
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:717 In Stock
TypeDescription
SeriesRCTA
PackageBulk
Part StatusObsolete
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.483GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)4.882" (124.00mm)