SMAJ440A-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:SMAJ440A-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:DIODE TVS 440V 400W SMA UN-DIR
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
Voltage - Breakdown (Min)492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)600mA
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3514
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Comchip Technology Components
3KASMC33HE3_A/I
3KASMC33HE3_A/I Vishay General Semiconductor – Diodes Division
TVS DIODE 33V 59V DO214AB...