ANT-433-CW-HW-SMA - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-433-CW-HW-SMA
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:488 In Stock
TypeDescription
SeriesHW
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range418MHz ~ 448MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)4.724" (120.00mm)
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 488
Minimum: 1
Related Linx Technologies Components
W3117
W3117 PulseLarsen Antenna
RF ANT 881MHZ HELICAL SOLDER SMD...