ANT-315-PW-LP - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-315-PW-LP
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 315MHZ WHIP STR SCREW-MNT
TypeDescription
SeriesLP
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)315MHz
Frequency Range312MHz ~ 318MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-4dBi
Power - Max-
Features-
TerminationScrew-Mount
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)1.988" (50.50mm)