ANT-2.4-CW-RCL - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-2.4-CW-RCL
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 2.4GHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:627 In Stock
TypeDescription
SeriesRCL
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/Standard802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.7
Return Loss-
Gain1.1dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.465" (88.00mm)