ANT-916-CN-N - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-916-CN-N
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 916MHZ CORNER REFL BRK MT
TypeDescription
SeriesCN
PackageBulk
Part StatusObsolete
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)916MHz
Frequency Range880MHz ~ 952MHz
Antenna TypeCorner Reflector
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain10.2dBi
Power - Max100 W
FeaturesCable - 220mm
TerminationN Type Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)14.170" (359.92mm)