ANT-433-CW-QW-SMA - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-433-CW-QW-SMA
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:572 In Stock
TypeDescription
SeriesCW
PackageBag
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)400MHz, 410MHz, 450MHz
Frequency Range400MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain3.3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.008" (178.00mm)
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 572
Minimum: 1
Related Linx Technologies Components
2867623 Phoenix Contact
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR N FEM...
CAF26449
CAF26449 Laird - Antennas
DUCK EXC 410-430MHZ SMSP...
P1584
P1584 Laird - Antennas
RF ANT 156MHZ YAGI UHF BRKT MT...
W3089
W3089 PulseLarsen Antenna
ANT CER GNSS+L2+L5 3.2X10X2MM...
P2204
P2204 Laird - Antennas
RF ANT 221MHZ YAGI UHF BRKT MT...
BB8965CS
BB8965CS Laird - Antennas
RF ANT 933MHZ WHIP STR NMO BASE...