ANT-2.4-CW-HWR-SMA - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-2.4-CW-HWR-SMA
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:411 In Stock
TypeDescription
SeriesHWR
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/Standard802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.3GHz ~ 2.6GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3.2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)5.591" (142.00mm)