ANT-868-WRT-SMA - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-868-WRT-SMA
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 868MHZ DOME SMA ML PNL MT
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:344 In Stock
TypeDescription
SeriesWRT
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)800MHz, 850MHz
Frequency Range855MHz ~ 880MHz
Antenna TypeDome
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.5dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 216mm
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 344
Minimum: 1
Related Linx Technologies Components
OUTSIDE-TFME
OUTSIDE-TFME RF Solutions
RF ANT 433MHZ/868MHZ MODULE CAB...