ANT-W63RPC1-MHF4-200 - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-W63RPC1-MHF4-200
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT WIFI 6GHZ FLEX MHF4 200MM
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:893 In Stock
TypeDescription
SeriesW63RPC
PackageBag
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna TypeRigid Patch
Number of Bands3
VSWR1.8, 2.1, 1.6
Return Loss-10.9dB, -9dB, -12.7dB
Gain3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi
Power - Max5 W
FeaturesCable - 200mm
TerminationMHF4
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.051" (1.30mm)