ANT-868-CW-HD - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-868-CW-HD
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA FEM
TypeDescription
SeriesHD
PackageBulk
Part StatusObsolete
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range820MHz ~ 900MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-0.3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Female
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.953" (75.00mm)