ANT-2.4-PW-QW-UFL - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-2.4-PW-QW-UFL
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 2.4GHZ WHIP STR CAB PAN
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:554 In Stock
TypeDescription
SeriesPW
PackageTray
Part StatusActive
RF Family/Standard802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 216mm
TerminationU.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)4.134" (105.00mm)