ANT-433-OC-LG-RPS - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-433-OC-LG-RPS
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:433MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP RPS
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:560 In Stock
TypeDescription
SeriesOC
PackageBag
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range430MHz ~ 435MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2.1
Return Loss9dB
Gain0.7dBi
Power - Max10 W
Features-
TerminationRP-SMA Female
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.620" (193.50mm)