ANT-315-CW-RCS - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-315-CW-RCS
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 315MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:576 In Stock
TypeDescription
SeriesAccliMateâ„¢ RCU
PackageBulk
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)315MHz
Frequency Range310MHz ~ 320MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.106" (53.50mm)