ANT-915-USP410 - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:ANT-915-USP410
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
TypeDescription
SeriesuSP410
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelĀ®
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range902MHz ~ 930MHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR2.5
Return Loss-7.4dB
Gain0.9dBi
Power - Max5 W
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationsISM, LoRaWAN, LPWA, Sigfox
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3482
Minimum: 1
Related Linx Technologies Components
FG9020
FG9020 Laird - Antennas
RF ANT 915MHZ WHIP STR N FEM...
W3544A
W3544A PulseLarsen Antenna
RF ANT 850MHZ/900MHZ CHIP SLD...
W1900
W1900 PulseLarsen Antenna
RF ANT 850MHZ/900MHZ WHIP RA...