RV8S-S-A240Z-D24 - IDEC
Manufacturer Part Number:RV8S-S-A240Z-D24
Manufacturer:IDEC
Part of Description:SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:214 In Stock
Mounting TypeDIN Rail
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input19.6 ~ 30VDC
Voltage - Load24 V ~ 280.0 V
Load Current2 A