RV8S-L-D24-D6 - IDEC
Manufacturer Part Number:RV8S-L-D24-D6
Manufacturer:IDEC
Part of Description:SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:167 In Stock
Mounting TypeDIN Rail
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeDC
Voltage - Input4.5 ~ 12VDC
Voltage - Load0 V ~ 24.0 V
Load Current3.5 A