BLDC40P10A - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:BLDC40P10A
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:STANDARD MOTOR BRUSHLESS 3 PHASE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:61 In Stock
TypeDescription
Series40P
PackageBulk
Part StatusActive
TypeDC Motor
FunctionStandard
Motor TypeBrushless (BLDC)
Voltage - Rated-
RPM-
Torque - Rated (oz-in / mNm)-
Power - Rated-
Encoder Type-
Size / Dimension-
Diameter - Shaft-
Length - Shaft and Bearing-
Mounting Hole Spacing-
Termination Style-
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 61
Minimum: 1
Related NMB Technologies Corp. Components
MQMF042L1C3
MQMF042L1C3 Panasonic
MOTOR AC SERVO 200V MI 400W IP67...
82344620 Crouzet
MOTOR 82340 GEARBOX OVOID 15/2 R...
R88M-G1K020T-B
R88M-G1K020T-B Omron Automation & Safety Services
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V...
MDME202S1H
MDME202S1H Panasonic
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V...
80045505 Crouzet
MOTOR BLDC 24VDC 40W R=38...
M81X20S2YS
M81X20S2YS Panasonic
MOTOR INDUCT 80MM 100V 20W...