ATV06B221J-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV06B221J-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 220V 356V DO214AA
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.69A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 16628
Minimum: 1
Related Comchip Technology Components
SMA5J8.5CAHM3_A/H
SMA5J8.5CAHM3_A/H Vishay General Semiconductor – Diodes Division
TVS DIODE 500W DO214AC...