ATV04A201JB-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV04A201JB-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 200V 324V SMA
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
Voltage - Breakdown (Min)224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.23A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)