SMBJ220CA-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:SMBJ220CA-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:DIODE TVS 220V 600W SMB BI-DIR
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)