TV02W141-G - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV02W141-G
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 140V 224V SOD123
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
Voltage - Breakdown (Min)155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp224V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)890mA
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)