TV06B180J-G - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:TV06B180J-G
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 18V 29.2V SMB
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
Voltage - Breakdown (Min)20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.55A
Power - Peak Pulse600W