ATV15C850JB-HF - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:ATV15C850JB-HF
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:TVS DIODE 85V 137V DO214AB
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
Voltage - Breakdown (Min)94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.95A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)